źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

POKONAJ BLOGOWY MARAZM!

Brak pomysłów. Brak wizji przyszłości. Zniechęcenie. Chyba każdy bloger przechodził w swojej historii przez etap marazmu. Najczęściej pojawia się on wtedy, kiedy statystyki bloga zamarzają, albo o zgrozo zaczynają spadać, po wakacyjnym rozleniwieniu, lub kiedy jesteś przeładowana pracą. Ponieważ nie oszukujmy się: prowadzenie bloga to ciężka praca.

W chwilach spadku motywacji warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Na pewno wzbudzą w Tobie motywację do działania.

  1. Dlaczego zdecydowałaś się na prowadzenie bloga?

Najczęściej blogi powstają z pasji: pasji do wykonywanej pracy, czy pomagania innym. Ta iskra w Tobie może, w chwilach przytłoczenia obowiązkami, przygasnąć. Prawda jest jednak taka, że jeśli nie ma w Tobie pasji do tego co robisz, to tym bardziej nie wzbudzisz jej w swoich czytelnikach. Wzbudzaj emocje! Inspiruj! Dziel się wiedzą i energią!

  1. Jakiego oczekuję zwrotu z inwestycji?

Kolejnym powodem, dla którego wiele osób ma problemy z regularnym pisaniem jest to, że nie widzą zwrotu z inwestycji. Łatwo jest dostrzec jak pisanie oferty, czy telefon do klienta przekłada się na zysk. Jednak w przypadku budowania relacji z klientem za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrot z inwestycji nie jest tak łatwo dostrzegalny. Dlatego stawiaj sobie konkretne cele związane z rozwojem bloga np. liczba subskrybentów newslettera, ponieważ to lista Twoich potencjalnych klientów. Jeśli koniecznie chcesz przełożyć to na pieniądze, to podziel ubiegłoroczny dochód przez liczbę subskrybentów, którzy zapisani byli na koniec roku. Wynikiem jest wartość każdego z tych kontaktów dla Twojego biznesu.

  1. Co mnie inspiruje?

Wśród znajomych mam bardzo płodnych blogerów, ale są też tacy, którzy często borykają się z brakiem inspiracji. Zawsze doradzam im stworzenie banku inspiracji. Kiedy trafiam w Internecie na coś co mnie zainteresuje, to zapisuję tę stronę w Pocket i odpowiednio taguję, tak by dostęp do tego linku był łatwy. Dzięki temu kiedy planuję kalendarz postów, wystarczy sięgnąć do skarbca pomysłów i inspiracji. W torebce natomiast noszę mały notesik, by zapisywać pomysły, które wpadną mi do głowy, kiedy nie mam dostępu do komputera. Idąc ulicą potrafię się nagle zatrzymać tylko po to by zapisać pomysł zanim ten ucieknie mi z głowy.
Pomysły możesz też zapisywać w telefonie komórkowym. Jedziesz samochodem? Nagraj notatkę głosową. Umysł jest od kreatywnego myślenia, a nie od pamiętania. Zwolnij go z tego obowiązku, a nie umknie Ci już żaden pomysł i pozbędziesz się stresu związanego z tym, że boisz się, że zapomnisz.

  1. Jak poprawić warsztat?

Pisanie – niezależnie od tego czy robisz to w ramach hobby, czy dla zysku – jest czymś pomiędzy sztuką, a umiejętnością. Już od dzieciństwa dużo pisałam: pamiętnik, opowiadania, listy, wypracowania i eseje. Nie powiem Ci, że praktyka czyni mistrza, bo osobiście się z tym nie zgadzam. Może nigdy nie staniesz się Mickiewiczem Internetu, ale z pewnością ćwicząc warsztat stajesz się coraz lepszym autorem.

Jeśli słabym punktem w Twoim blogowaniu jest zbyt dużo czasu, które temu poświęcasz polecam tekst i scope na temat efektywnego blogowania.

A co Ciebie najbardziej motywuje w chwilach blogowego marazmu?

Udostępnij lub polub:
FACEBOOK
FACEBOOK
SOCIALICON
Follow by Email
RSS

Przeczytaj również

OD INSPIRACJI DO PUBLIKACJI, CZYLI JAK UCZYNIĆ BLO... Kiedy półtora roku temu zakładałam bloga wyobrażałam sobie, że blog jest czymś miedzy publicznym pamiętnikiem a zabawą w pisarza. Pomyślałam sobie: ma...
3 najczęstsze błędy w formułowaniu nawyków Nawyk w terminologii psychologicznej, to zautomatyzowana czynność, którą nabywa się w wyniku ćwiczenia, najczęściej powtarzania. Brzmi jak coś banalni...
Jak nie tracić czasu w sieci Internet to jeden z największych pożeraczy naszego czasu. Ganimy dzieci za permanentne bycie on-line i "lajkujemy" kampanie społeczne typu W którym św...
TIP OF THE MONTH: GUMOWA KACZUSZKA DO ZADAŃ SPECJA... Czy Ty też tak masz, że nie mogąc znaleźć rozwiązania jakiegoś problemu szukasz pomocy u współpracowników lub domowników? Zaczynasz opisywać im proble...

O autorze

GlamMam

Zobacz wszystkie posty
  • http://www.domowezawirowania.pl Agnieszka / Domowe Zawirowania

    Ja czasem mam problem z uporządkowaniem w głowie tego, o czym chcę napisać. Mam ogólny tematy, a nie wiem jak go w pełni rozwinąć. Wtedy siedzę nad klawiaturą i myślę… Ale zauważyłam, że jak wtedy zaczynam pisać, nawet nieidealny tekst, w końcu mi się układa wszystko i później poprawiam to, co napisałam. Więc lepiej pisać i później uporządkować, niż wszystko ciągle układać w głowie